Anne Leibovitz

Właściwie Anna-Lou  Leibovitz, czyli jedna z najsławniejszych kobiet w świecie fotografii. urodziła się 2 października 1949 w Waterbury. Jej przodkami byli żydowscy i imigranci z europy. W liceum zainteresowała się sztuką. 

Kiedy po wielu przeprowadzkach w wieku 21 lat powróciła do Stanów, rozpoczęła karierę jako fotograf w magazynie Rolling Stone, gdzie spędziła 10 lat. 
Tam właśnie powstały jej najbardziej znane prace. Najbardziej znanym zdjęciem z tego okresu jest okładka na której widzimy nagiego Johna Lennona skulonego przy leżącej Yoko Ono. Jest to ostatnia profesjonalny portret Lennona. Pięć godzin po wykonaniu tego zdjęcia Lennon już nie żył. 
Annie pracowała również dla magazynów takich jak: Stern, Paris Match, New York Times, Life czy Newsweek. Wśród sportretowanych przez nią osób są Michael Jackson, Meryl Streep, Andy Warhol i królowa Elżbieta II.

  W 2007 roku Disney wypuścił kampanie reklamową wykonana przez Annie Laibovitz. Niezwykłe fotografie przedstawiają znane gwiazdy przebrane za postacie bajek Disney'a. Do 2013 roku ukazały się 22 fotografie z serii. Najnowsze ukazują Taylor Swift jako Rapunzel i jennifer Hudson w roli Tiany z bajki " Ksieżniczka i żaba"


Categories:

2 Responses so far.

  1. Anonimowy says:

    Super blog :D Podziwiam Cię :D

Leave a Reply