PATRICK DEMARCHELIER


"FOTOGRAFIA TO COŚ, CO ZGŁĘBIA SIĘ KAŻDEGO DNIA.
 NAWET JA CIĄGLE SIĘ UCZĘ. TO POTĘŻNA FORMA SZTUKI."
PATRICK DEMARCHELIER


PATRICK DEMARCHELIER
Patrick Demarchelier urodził się w 1943 roku w pobliżu Paryża. W wieku 32 lat wyjechał z Francji za swoją dziewczyną do Nowego Jorku. Tam odkrył fotografię modową. Aktualnie jest jednym z najbardziej znanych i rozchwytywanych fotografów na świecie. Tworzy dla najlepszych magazynów jak "Vogue", "Harper's Bazaar", "Newsweek", "Rolling Stone" czy "Glamour". Jest też autorem wielu kampanii reklamowych dla wielkich domów mody m.in. Chanel, Dior, Louis Vuitton. Na swoim koncie ma też dwie książki dotyczące fotografii, które zaraz po wydaniu szybko stawały się bestsellerami. 

Może nie znaliście tej postaci za dobrze, ale jeżeli interesujecie się choć trochę światem mody, na pewno widzieliście filmy "Sex w wielkim mieście" albo "Diabeł ubiera się u Prady". Właśnie w tych filmach możemy usłyszeć o Patricku. To pokazuje jakim fenomenem dzisiejszego świata mody jest ten fotograf.

Jego zdjęcia zachwycają prostotą i elegancją. Są skromne, ale mają w sobie to coś co sprawia, że zachwycają od pierwszego wejrzenia.  Modelki na fotografiach wyglądają delikatnie i świeżo. Doskonałość tych prac sprawia, że każdy celebryta chciałby mieć portret zrobiony przez Patricka. Demarchelier jest pierwszą osobą spoza Wielkiej Brytanii, która sportretowała członka brytyjskiej rodziny królewskiej - księżną Dianę. Uznanie jakie zdobył na świecie potwierdza jego fenomen. Leave a Reply