NICK KNIGHT


Nowy porządek na blogu, czyli zabieramy się za pisanie. Czas odkurzyć klawiaturę i zrobić coś pożytecznego. Zaczynamy serię krótkich artykułów o znanych i mniej znanych fotografach naszych czasów. 

NICK KNIGHT
Urodził się w 1958  roku w Londynie. Zajmuje się fotografią mody oraz fotografią dokumentalną. Ukończył uniwersytet artystyczny w Bournmouth. W 2000 roku założył SHOWstudio.com, czyli stronę, na której transmitowane są najważniejsze wydarzenia ze świata mody. SHOWstudio będąc pionierem odmieniło wirtualny świat mody. Tworzy zdjęcia dla czasopism modowych tj. Vogue, I-D czy W. W 2004 roku stworzył zdjęcia do kalendarza Pirelli. Jego dzieła ukazują się też na okładkach płyt artystów jak Bjork, David Bowie, Lady Gaga.
Tutaj znajdziecie też pierwszy polski wywiad z Nickiem Knightem, w którym opowiada o sobie i o swoim spojrzeniu na dzisiejszy świat mody.Wywiad

Zdjęcia Nicka Knighta zachwycają swoją oryginalnością i różnorodnością. Dynamiczne, delikatne, przepełnione, ale też kontrowersyjne i inne. Nie ma tutaj żadnej reguły. Sam artysta przyznaje, że nie rozumie pojęcia kompromisu. Nie ma ustępstw w sztuce. Dla Nicka ważne jest poznawanie koncepcji innych i odkrywanie tego co inni uważają za piękne co widać na jego zdjęciach.


Alexander McQueen
SS 2010

Kate Moss, Vogue
May2003

Jil Sander
1992
Bjork, Homogenic
1997
One Response so far.

  1. Patka says:

    No i zarąbiście! :D

Leave a Reply